Barcelona Antoni Gaudi Kriptogram Kadın Küpe (kpkk03402)

Marka : Kokka
Fiyat : ₺18,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 2
* ₺18,00 'den başlayan taksitlerle

Küpemizi ünlü mimar Antoni Gaudi’nin ölümünden sonra bile hala bitmeyen ve Unesco Dünya Kültür Mirası listesindeki eseri La Sagrada Familia’nın duvarlarında kullandığı “Kriptogram” dan yola çıkarak tasarladık. Soldan sağa, yukarıdan aşağıya, çaprazlama veya herhangi 4’lü kutunun toplamının 33 sayısını verdiği kriptogramı kendisi geliştirmiştir.

Antoni Gaudí  İspanya’da Art Nouveau akımının öncüsü olan ünlü Katalan mimardır. Barselona’nın en ünlü mimari eserlerinin yaratıcısıdır.

La Sagrada Familia, mimarın, yapımı halen süren ve hayatını adadığı en ünlü eseridir. Gaudí, 1882’de Francesc de Paula Villar y Lozano tarafından yapımına başlanan bu eseri tamamlama işini 1883’de üzerine aldı. Gittikçe daha fazla zamanını bu esere ayıran Gaudí, 1908’de başka proje almayı bıraktı ve 1926’daki ölümüne kadar sadece La Sagrada Familia ile uğraştı. Gaudi, tüm mimari bilgisini karmaşık semboller sistemi ve inancın gizemlerine ilişkin görsel açıklamalarla birleştirdi. Sadece tüm enerjisini esere ayırmakla kalmadı, stüdyosunu da inşaata taşıdı. 7 Temmuz 1926'da, 74 yaşında bir trafik kazası sonucu projesini tamamlayamadan öldü ve La Sagrada Familia'ya gömüldü.

Mercan ve gümüş kaplama aparatlar kullanılarak tasarlanmıştır.

Parfüm, krem, deniz suyu, alkol, çamaşır suyu gibi kimyasallarla temasından kaçınınız. 

Ürününüzün uzun ömürlü olması için kuru ve kapalı ortamda muhafaza ediniz.

Ürün Cinsi
Küpe
Ürün Özellikleri
Gümüş Kaplama Doğaltaş
Ürün Rengi
Kırmızı Gümüş