Hayat Ağacı Uzun Kadın Kolye (klkk03279)

Marka : Kokka
Fiyat : ₺75,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 2
* ₺75,00 'den başlayan taksitlerle

Taşlı hayat ağacı figürü ve zincir kullanılarak tasarlanmıştır.

 

Hayat Ağacı geniş anlamda sürekli gelişim ve değişim içinde yaşayan evreni sembolize eder. Dünyanın çoğu kültüründe önemli bir yere sahip ağaç, hayat ağacı, Türklerde de tarihin derinliklerinden beri inanışların odağını, masal ve destanların konusunu ve hayatın beşiğini oluşturmuştur. Ağaç Türk kültür yaşantısının içerisinde her baharın gelmesiyle dirilen ve her güzün gelmesiyle sönen sonsuz bir hayat sürecini temsil etmekteydi.

 

Türklerde ağaç kutsaldı, ağaç yeşil doğanın simgesiydi. Doğa ise hayatın zaten özüydü...Güçlü kökleri geçmişi ve ataları, güçlü gövdesi şimdiki zamanı ve insanların şu anki yaşamını, güçlü budakları ise geleceği ve gelecek kuşakları, gelişmeyi temsil etmekteydi. Ağacın bütün üç kısmı da, daha doğrusu evrendeki üç dünya da aslında birbirine eşit bir denge üzerine bağlıydı ve birindeki bozulma hayat ağacının kendisinin de yok olmasına neden olabilirdi.

 

Bununla birlikte hayat ağacı ya da dünya ağacı ne toprağa dayalı sınırları, ne ırka dayalı etnik hudutları, ne de kültürel ayırımları tanıyan gerçekten evrensel bir inanış olgusudur. Bu bakımdan bu kült, dünyanın bir çok kültüründe bu denli yaygın ve aynı zamanda aşağı yukarı benzer çizgiler üzerine kuruludur. Bu bağlamda Hayat Ağacı motifi eski Sümer, Hitit, Asur, Urartu, Yunan, Roma, Bizans ve Türk-İslam sanatında bol bol kullanılmıştır.

 

Yılbaşı ağacının temel felsefesi de hayat ağacıdır.

 

Parfüm, krem, deniz suyu, alkol, çamaşır suyu gibi kimyasallarla temasından kaçınınız. 

 

Ürününüzün uzun ömürlü olması için kuru ve kapalı ortamda muhafaza ediniz.

Ürün Cinsi
Kolye
Ürün Özellikleri
Gümüş Kaplama
Ürün Rengi
Gümüş Siyah