İade ve Teslimler

Ürün iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?
Satın aldığınız ürün veya ürünleri iade etmek için, ürünü/ürünleri, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 15 gün içerisinde, faturanızın asıl nüshasının arkasındaki “İade Formu” nu doldurarak Aras Kargo (444 25 52 ) ile karşı ödemeli olarak geri gönderebilirsiniz. İade talebinizin kabul edilmesi için, gönderilen ürün veya ürünlerin paketinin hasar almamış, kullanılmamış, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve beraberinde gönderilen tüm aksesuar ve promosyonları ile birlikte iade olması gerekmektedir. Faturasız gönderilen iade/değişim talepleri kabul edilememektedir.

İadenizin bize sorunsuz ulaşması için gerekli olan 76000015276 acenta müşteri kodumuzu Aras Kargo şube yetkilisine belirtmeyi unutmayınız.

İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden Aras Kargo'ya ait 12 haneli gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

İade talebinizin belirtilen koşullara uygun olması ve satış sonrası destek ekibimiz tarafından yapılan kontroller neticesinde onaylanması durumunda, bedel iadeniz, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde yapılacaktır.

İade etmek istemenizin sebebine bağlı olarak değişim talepleriniz stoklarımız müsait olduğu takdirde karşılanacaktır. Değişim talebiniz ile ilgili stoklarımızın müsait olmaması durumunda bedel iadesi yapılacaktır.

Ürün iadelerinde, ürün bedeli tarafınıza iade edilmekte, 100 TL altında yaptığınız alışverişlerde ödenen kargo bedeli iade edilmemektedir. İade ve değişim talepleriniz ile ilgili her türlü sorunuzu destek@dunyatakilari.com adresine iletebilirsiniz.

Hangi ürünlerde iade talep edemiyorum?
Cayma hakkınızı kullanarak gerçekleştirdiğiniz iade talebinizin kabul edilmesi için, gönderilen ürün veya ürünlerin paketinin hasar almamış, kullanılmamış, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve beraberinde gönderilen tüm aksesuar ve promosyonları ile birlikte iade olması gerekmektedir. Faturasız gönderilen iade/değişim talepleri kabul edilememektedir.

Kişiye özel hazırlanan, satışa sunulandan farklı olarak talebiniz doğrultusunda üzerinde değişiklik yapılan, kullanıcı hatası ile hasar gören, tek kullanımlık, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler ile paketi açıldığı takdirde kozmetikler, kişisel bakım ürünleri ve parfümler iade edilememektedir. 

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

İademi hangi adrese göndereceğim?
İadelerinizi Kafta Ltd Şti, Prof Dr Ahmet Taner Kışlalı Mh. 2935 sk Vakıflar Güzelsu Sitesi 5.Blok D:2  Çayyolu/Çankaya/ANKARA adresine göndermenizi rica ederiz.

İade etme süresi kaç gündür?
İade etme süresi yürürlükteki yasal mevzuata uygun olarak 15 gündür.

Siparişim iptal edildiğinde param ne kadar sürede iade edilir?
Sipariş iptaliniz gerçekleştirildikten sonra, bedel iadeniz için en geç 5 gün içerisinde banka talimatı verilmektedir. Tarafımızdan banka talimatı verildikten sonra, bedelin hesabınıza geçme süreci bankadan bankaya değişmekle beraber ortalama 1-10 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Bu sürece Dünyatakıları.com’un müdahale hakkı bulunmamaktadır.
Bedel iadeleriniz, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde yapılır.

Havale/EFT ile ödeme esnasında siparişinizin gecikmemesi için, Havale/EFT işlemlerinde açıklama bölümüne sipariş kodunuzu girmeniz gereklidir.

Kredi kartından taksitli yaptığım alışverişlerin iadesi de taksitli mi olur?
Bedel iadeleriniz, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde yapılır. Ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınız takdirde, ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu uygulama, Dünyatakıları.com tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiştir. 

Satın aldığım ürünü iade ederken kullandığım kuponlarım hesabıma geri yüklenir mi?
Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi esnasında hesabınıza geri yüklenir.

Elime geçen ürün kusurlu, ne yapmalıyım?
Satın aldığınız ürün veya ürünlerin kusurlu olması durumunda, burada tanımlanan prosedürlere uygun olarak ve belirtilen süreler dahilinde iade etmenizi rica ederiz.  Bu durumda, ekibimiz tarafından gerekli kontroller yapılarak ürün veya ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün veya ürünlerin stoklarımızda olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir.

Değişim Talepleriniz
Değişim talepleriniz ile ilgili her türlü sorunuzu destek@dunyatakilari.com adresine iletebilirsiniz.