Oltu Küre Kesim 11'li Tesbih (tbkk03232)

Marka : Kokka
Fiyat : ₺85,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 2
* ₺85,00 'den başlayan taksitlerle

Oltu üzerine pirinç sarmal kakma küre kesim el yapımı 11'li tesbih

 

Oltu taşı, ülkemizde Erzurum'un Oltu ilçesinin kuzeydoğu kesiminden çıkarılmakta olan yarı değerli bir taştır. Oltu taşının diğer bir adı da kara kehribardır. Latince ismi jayettir.

 

Oltu taşı siyah, koyu kahve, sarı, nadiren de gri-yeşilimsi olabilir. Bu maden esasında bir karbon bileşenidir. Çıkarılması zor, rezervi azdır. Kolay işlenilebilir olduğundan, takı ve ziynet eşyası yapımında kullanılır. Topraktan çıktığında çok yumuşak olmasına rağmen, hava ile temas edince sertleşmektedir. İşlendikçe sertleşir, kullandıkça parlar, çıra gibi is çıkararak alevli bir şekilde yanar, sürtünme ile elektriklenerek hafif cisimleri çeker.

 

Oltu taşının şifaları pozitiflik yönündedir. Gerginlik gideren ve sabır verici özelliği bulunan özel taşlardan biridir. Geçmişten günümüze kadar gelen oltu taşı şans taşı olarak bilinir.

 

Kendine güven, stres atıcı ve depresyon üzerinde olumlu etkilerini yansıtan bir taştır. Üzerinizde bulunan negatif enerjiyi tamamen pozitif enerjiye dönüştürür. Eski çağlarda nazara karşı etkili olduğu bilinir ve bu yönde kullanılırdı...

 

Parfüm, krem, deniz suyu, alkol, çamaşır suyu gibi kimyasallarla temasından kaçınınız. 

 

Ürününüzün uzun ömürlü olması için kuru ve kapalı ortamda muhafaza ediniz.

Ürün Cinsi
Tesbih
Ürün Özellikleri
Pirinç Doğaltaş
Ürün Rengi
Altın Siyah