Sedef Kabuk Minyatür Lale Kadın Kolye (klkk03144)

Marka : Kokka
Fiyat : ₺65,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 1
* ₺65,00 'den başlayan taksitlerle

Altın kaplama zincir ve sedef kabuk üzeri minyatür lale kolye ucu çalışılmıştır.

Kolye boyun ölçüsü 38 cm

Kitap ressamlığı olarak da adlandırılan minyatür sanatı klasik batılı resim sanatından farklı bir gelişim gösteren, ışık, gölge oyunları ve derinlik boyutunu önemsemeyen bir resim tarzıdır.

Genellikle tarih ve edebiyat ile ilgili kitaplarda rastlanan minyatür sanatı için İstanbul en önemli merkez olmuş ve bu sanat her zaman saray tarafından desteklenmiştir.

Minyatür sanatı 18. yüzyıldaki batılılaşma akımına dek önemli bir sanat olarak devam etmiş, klasik batı resminin yaygınlaşmasıyla önemini yitirmiştir.

Bugün minyatürler belge niteliğinin yanı sıra sanat değeri de taşımakta ve bir çok müzede seçkin örnekleri sergilenmektedir...

Anadolu topraklarına Türklerle yerleşen ve buradan da Avrupa'ya yayılmış olan Lale; asırlar boyu Türk ve Osmanlı Sanatı'nda önemli yer tutmuştur. Güzellik ve aşk kavramlarını içeren lalenin sevilmesinin bir nedeni de Arap harfleriyle yazıldığında Allah ve Lale ile hilal sözcükleri ebced hesabıyla aynı değeri vermesidir. Lalenin bir sap üzerinden yalnızca bir tek çiçek vermesi de Allah'ın birliğine işaret etmesi olarak yorumlanır. Osmanlı'nın ve İstanbul'un sembolü olan lale bir çok sanat dalında kullanılmıştır...

Parfüm, krem, deniz suyu, alkol, çamaşır suyu gibi kimyasallarla temasından kaçınınız. 

Ürününüzün uzun ömürlü olması için kuru ve kapalı ortamda muhafaza ediniz.

 

Ürün Cinsi
Kolye
Ürün Özellikleri
Altın Kaplama
Ürün Rengi
Altın